Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін підтримав ідею Куркова про альтернативу «Безсмертному полку»


Чоловік із портретом головного командира УПА Романа Шухевича вирішив також пройтися разом із учасниками акції «Безсмертний полк». На нього не звертали уваги, допоки він не почав вигукувати гасло «Слава Україні!». Київ, 9 травня 2018 року

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримав ідею українського письменника Андрія Куркова провести акцію, альтернативну «Безсмертному полку».

1 травня Курков написав у Facebook, що телеканал «Інтер» від імені «Союзу ветеранів» кличе свої глядачів взяти участь у російській акції «Безсмертний полк» у Києві.

«А може треба пройтися по містах України не з портретами загиблих за країну, якої більше немає, а з портретами загиблих за Україну на Донбасі, з портретами зниклих безвісті там же і в Криму, з портретами викрадених і захованих в тюрмах РФ українських громадян?» – запропонував Курков.

Клімкін назвав ідею письменника «слушною».

«Слушна ідея, повністю підтримую. Пропоную тоді вийти на вулиці також з портретами українців, замордованих у часи сталінських репресій. Це буде адекватна відповідь, для повноти картини у людському та історичному вимірі», – зазначив міністр.

У Росії «Безсмертний полк» – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Пізніше акції набули прокремлівського характеру. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.

Росія також сприяє організації акції «Безсмертний полк» у деяких країнах колишнього СРСР.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

А ось так проходила акція «Безсмертного полку» в Києві 9 травня 2018 року. Дехто назва те, що відбувалося довкола цієї акції «Безсмертним тролінгом»

Оркестр, «орки» і затримання: в столиці пройшла хода до 9 травня (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG