Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський створив Консультативну раду в справах ветеранів – указ


Новостворена рада буде консультативно-дорадчим органом при Зеленському
Новостворена рада буде консультативно-дорадчим органом при Зеленському

Президент України Володимир Зеленський створив Консультативну раду в справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України. Він підписав відповідний указ 2 червня.

«З метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України… постановляю: утворити Консультативну раду у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України як консультативно-дорадчий орган при президентові України», – йдеться в документі.

Зеленський призначив головою Консультативної ради Сергія Куніцина (ексголову Севастопольської міської держадміністрації, колишнього представника президента України в АРК).

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000 – 13 200 людей.

Станом на кінець 2019 року в Україні зареєстрували понад 375 тисяч учасників бойових дій.

XS
SM
MD
LG