Доступність посилання

ТОП новини

У КВУ вказали «прогульників» Ради серед лідерів фракцій


За час роботи нинішньої ВРУ відбулося 1034 голосування
За час роботи нинішньої ВРУ відбулося 1034 голосування

Громадська організація «Комітет виборців України» проаналізував роботу лідерів парламентських фракцій у Верховній Раді в контексті участі в голосуваннях, відвідин пленарних засідань і засідань парламентських комітетів.

«Так, Юрій Бойко (ОПЗЖ), Вадим Рабінович (ОПЗЖ), Юлія Тимошенко («Батьківщина») майже не відвідують засідання комітету та мають низькі показники участі в голосуваннях ВРУ. За час роботи ВРУ відбулося 1034 голосування, із яких Бойко взяв участь лише в 9%, Рабінович – 4%, Тимошенко – 31%. Також Бойко був присутній лише на 1 із 4 засідань комітету (ще одне пропустив через відпустку), Рабінович також відвідав лише 1 із 4 засідань комітету, Тимошенко – лише 3 із 12», – йдеться в повідомленні.

За даними КВУ, лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія має «досить низькі» показники відвідування пленарних засідань ВРУ.

«За даними електронної реєстрації нардеп (Арахамія – ред.) був присутній лише на половині засідань – 16 із 31. При цьому взяв участь в 71% голосувань, що є високим показником Досить низькими є показники голосувань в Сергія Рахманіна із «Голосу» – взяв участь в 55% голосувань. При цьому був присутній на 26 із 31 засідань Ради.

Найвищі результати роботи серед лідерів фракцій в Артура Герасимова та Ірини Геращенко із «Європейської солідарності», додали в КВУ.

Раніше, аналізуючи відвідин Ради депутатами в жовтні, КВУ вказував на найвищі показники у «Слуги народу» та «Європейської солідарності». Також повідомлялося, що 13 народних депутатів пропустили понад 90% голосувань минулого місяця.

Нині в Україні діє закон, який передбачає покарання народних депутатів за пропуск голосувань. Документ передбачає, що народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням ним депутатських повноважень, якщо він протягом календарного місяця однієї сесії без поважних причин не взяв участь у більш ніж 30% голосувань або у понад 50% засідань комітету, до якого обрані.

XS
SM
MD
LG