Доступність посилання

ТОП новини

У Львові пенсіонерів на час карантину позбавлять пільгового проїзду у транспорті


Таке обмеження ухвалили, щоб спонукати літніх людей сидіти вдома на час карантину
Таке обмеження ухвалили, щоб спонукати літніх людей сидіти вдома на час карантину

У Львові вирішили з 23 березня скасувати безкоштовний проїзд у громадському транспорті для пенсіонерів. Таке обмеження ухвалила міська комісія з надзвичайних ситуацій, щоб спонукати таким чином літніх людей сидіти вдома на час карантину.

На сьогодні у Львові в одному транспорному засобі може одночасно перебувати не більше 10 людей. Поліція почала проводити рейди і вже оштрафувала п’ять водіїв на 17 тисяч гривень із кожного за порушення умов перевезення у час карантину.

Читайте також: МОЗ підтверджує ще два випадки захворювання на COVID-19​

Також Львівська міськрада вимагає від власників організувати окремі входи і виходи, дотримуватись санітарних норм. Продуктові крамниці у Львові працюють. Їм, а також аптекам, пропонують перейти на цілодобовий режим роботи.

У Львові та Львівській області станом на 19 березня не виявлено жодного випадку захворювання на коронавірус. У Львівській інфекційній лікарні шпиталізовані 27 осіб із респіраторними симптомами. Аналізи відправлено на обстеження у Київ.

За словами керівника Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації Андрія Васька, сьогодні важливо забезпечити регіон кисневими системами і дихальної апаратури. Львівські лікарні мають 80 апаратів штучної вентиляції легень.

Читайте також: На Запоріжжі поліція почала притягати до відповідальності порушників карантинних заходів

«Ми очікуємо ще близько 50 апаратів до кінця квітня, тобто десь до середини травня вони будуть на балансі лікарень. Щодо хворих на коронавірсуну інфекцію критичним питанням є наявність не апарату штучної вентиляції легень, бо це вкрай важкі пацієнти потребують, які мають дуже поганий прогноз на виживання, а якраз саме систем кисневого забезпечення і неінвазивної вентиляції легень, тобто масочної вентиляції легень через канюлі носові, але чистим киснем, не концентратами», – говорить Андрій Васько.

За його словами, у чотирьох лікарнях області є близько 300 таких систем, однак їхню кількість планують збільшити до 700.

Увечері 16 березня Кабінет міністрів запровадив низку обмежень для протидії поширенню коронавірусу SARS-CoV-2. Зокрема міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив про заборону міжміського сполучення та обмеження користування громадським транспортом, зокрема зупинку роботи метро.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG