Доступність посилання

ТОП новини

Молдова: виконувач обов’язків президента розпускає парламент


Сотні людей вийшли на вулиці столиці Кишинева, протестуючи проти відстороненого президента Ігоря Додона

Виконувач обов’язків президента Молдови Павел Філіп розпустив парламент та призначив позачергові вибори на 6 вересня. Про це він заявив 9 червня незабаром після того, як Конституційний суд відсторонив від виконання обов’язків голови держави Ігоря Додона і поклав ці повноваження на Філіпа, який до того виконував обов’язки прем’єр-міністра.

Проросійський президент Додон неодноразово вступав у протистояння з Філіпом та його урядом, які наполягали на зближенні країни з Європейським союзом та Сполученими Штатами.

Сотні людей вийшли на вулиці столиці Кишинева, протестуючи проти Ігоря Додона. Мітинг організувала Демократична партія під проводом найбагатшої людини Молдови – Влада Плахотнюка.

Заява Філіпа пролунала на наступний день після того, як лідери парламентських фракцій сформували уряд. Демократична партія Молдови, яку він очолює, 8 червня заявила про намір оскаржити легітимність нового уряду, сформованого проросійською Соціалістичною партією та проєвропейського блоку «Acum» («Зараз»). Додон – колишній голова Соціалістичної партії – створення нового уряду підтримав.

Однак представники Демократичної партії звинуватили новопризначену прем’єр-міністра від проєвропейської партії «Acum» Майю Санду та проросійську Соціалістичну партію в узурпації влади. Вони заявили, що Додон проігнорував висновок Конституційного суду, згідно з яким, якщо уряд не буде сформований до 7 червня, вибори треба провести повторно.

Конституційний суд підтримав претензії демократів та анулював усі рішення позачергової сесії парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG