Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України передало Росії ноту протесту через візит Путіна до Криму


У МЗС нагадують, що Крим та Севастополь є і надалі будуть невід’ємною частиною суверенної території України
У МЗС нагадують, що Крим та Севастополь є і надалі будуть невід’ємною частиною суверенної території України

Міністерство закордонних справ України пердало ноту протесту зовнішньополітичному відомстку Росії через незаконний візит російського президента Володимира Путіна до анексованих Автономної Республіки Крим та Севастополя 18 березня, повідомляє пресслужба МЗС.

«Україна вважає цей візит, як і всі попередні неузгоджені з українсьною стороною поїздки російських чиновників до тимчасового окупованої Автономної Республіки Крим і Севастополя, грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, циничним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, в тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, зобов’язаннями Російської Федерації за двосторонніми та багатосторонніми договорами», – йдеться в заяві МЗС.

Читайте також: Крим під час чуми. Путін вирішив провести бенкет на півострові​

Дипломатичне відомство нагадує, що Крим та Севастополь є і надалі будуть невід’ємною частиною суверенної території України, і жодні поїздки російських чиновників до півострова, як і незаконне спорудження Керченського мосту не є ознаками зміни статусу цих адміністративних одиниць України.

«У зв’язку з візитом Путіна до Автономної Республіки Крим та міста Севастополь російському зовнішньополітичному відомстві передано ноту протесту», – зазначили в міністерстві.

Раніше 18 березня Місія України в ООН засудила незаконний візит до Криму президента Росії Володимира Путіна.

Це вже другі відвідини Путіним анексованої території з початку 2020 року. Попередній візит відбувся на початку січня.

Такі поїздки чільних російських посадовців викликають різку негативну реакцію офіційного Києва, їх засуджують і західні союзники України.

XS
SM
MD
LG