Доступність посилання

ТОП новини

В МЗС перевіряють інформацію про захоплення українського громадянина сирійськими курдами


З’ясування інформації ускладнюється тим, що бойовиків «ІД» захопили на території, яка не контролюється урядом Сирії, пояснюють у відомстві

Міністерство закордонних справ України перевіряє інформацію щодо ймовірного захоплення сирійськими курдами громадянина України, який воював на боці «Ісламської держави». Про це йдеться у відповіді міністерства на запит Радіо Свобода.

Згідно з нею, територія Сирії, де триває громадянська війна, тимчасово віднесена до консульських округів посольства України в Лівані. Це дипломатичне представництво з’ясовує, чи дійсно курди захопили українського громадянина Аскара Зарманбетова, але перевірка інформації ускладнена, йдеться у відповіді на запит.

«Маємо звернути увагу, що у зв’язку із низкою факторів, зокрема захопленням групи бойовиків «ІД» на території, яка не контролюється урядом Сирії та, як наслідок, необхідністю роботи з неурядовими організаціями, включно із мережею відділень Міжнародного комітету Червоного Хреста в Сирії (місто Дамаск), перевірка вказаної інформації вимагає додаткового часу», – пояснюють у МЗС.

Читайте також: Ердоган відкинув прохання США щодо гарантій курдським бійцям у Сирії​

У відомстві обіцяють повідомити додатково про нову інформацію щодо Зарманбетова, коли така з’явиться.

9 січня курдська збройна група в Сирії «Загони народної оборони» повідомила про захоплення восьми бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава». За даними курдів, бойовики походять з різних країн, в тому числі один з них – 27-річний Аскар Зарманбетов – має громадянство України.

Сирійські курди воюють проти сил екстремістського угруповання «Ісламська держава» і мають у цьому підтримку США. У грудні стало відомо, що військові Сполучених Штатів можуть залишити курдам свою зброю, перш ніж вийти з Сирії.

У Сирії від 2011 року триває громадянська війна, внаслідок якої загинули понад 400 тисяч людей. Росія, втрутившись у цей конфлікт, надає в ньому підтримку президентові Сирії Башару Асаду – режимові якого значна частина світу, і західного, і арабського, відмовила в легітимності.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG