Доступність посилання

ТОП новини

НАБУ: підготовлена підозра першому заступнику голови СБУ Демчині


НАБУ вважає, що офіційні доходи першого заступника голови СБУ Павла Демчини були неспівмірними

Національне антикорупційне бюро України підготувало повідомлення про підозру в незаконному збагаченні першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині, повідомила прес-служба відомства.

У НАБУ підтвердили, що 7 вересня детективи направили відповідні документи на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За даними слідства, у період із 26 квітня 2015 року (початок дії статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення) до 31 грудня 2016 року посадовець набув у спільну власність активи та здійснив витрати на суму щонайменше 6,4 мільйона гривень. Зокрема, мова йде про новий позашляховик Land Rover Range Rover Sport, 2015 року випуску, автомобіль MERCEDES-BENZ V250 2016 року випуску, земельні ділянки в передмісті Києва площею 0,1011 гектара та 0,1072 гектара та квартиру поруч із зазначеними земельними ділянками.

У НАБУ зазначили, що за цей самий час дохід Демчини та членів його родини становив 2,6 мільйона гривень з урахуванням продажу попередньо придбаного автомобіля JEEP GRAND CHEROKKE 4WD.

Таким чином, за версією слідства, заступник голови СБУ, не маючи попередньо отриманих доходів, які б дозволяли йому в подальшому заощадити грошові кошти для набуття активів у значному розмірі, придбав та забезпечив реєстрацію на членів своєї сім’ї активів на загальну суму щонайменше 3,76 мільйона гривень, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

У НАБУ додають, що з 1 січня 1999 року до 25 квітня 2015 року Демчина та особа, з якою він має спільний побут від 2011 року, мали сукупний дохід у розмірі близько 2,8 мільйона гривень. Водночас у бюро заявляють, що витрати у цей же період становили щонайменше 4,83 мільйона гривень, з них 4,1 мільйона гривень – на автомобілі.

«Станом на 26 квітня 2015 року ні у вказаного високопосадовця СБУ, ні в особи, з якою вони проживали однією сім’єю з сумісними малолітніми дітьми, не було офіційних доходів, які б дозволили їм заощадити грошові кошти для подальшого набуття активів у значному розмірі», – заявили в НАБУ.

При цьому в бюро зазначили, що відомості, які становлять таємницю досудового слідства, «з невідомих для Національного бюро причин набули розголосу та були отримані службовою особою СБУ».

13 вересня Служба безпеки України повідомила, що Демчина звернувся до Генеральної прокуратури України через «вчинення кримінальних правопорушень» співробітниками Національного антикорупційного бюро України.

Посадовець СБУ стверджував, що текст підозри ґрунтується винятково на внесених до нього «недостовірних даних» щодо спільного проживання із громадянкою В. у період з 2010 до кінця 2015 року та «вигадок детективів щодо можливої наявності» в нього та В. спільного майна. При цьому Демчина зазначив, що не має з цією громадянкою сімейних відносин з березня 2012 року.

У НАБУ відкрили провадження у березні 2017 року після того, як журналісти проекту «Слідство.Інфо» показали автопарк та будинок під Києвом, які належать матері дітей Павла Демчини Ользі Воловчук, і виявили, що офіційних доходів їй для цього не вистачило б.

У ЗМІ 40-річного генерал-майора Демчину називаютьнаближеним до соратника президента Ігоря Кононенка і «смотрящим» за СБУ від партії влади.

Програма журналістських розслідувань «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») виявила, що родичі Павла Демчини, які проживають на Рівненщині, заселилися в маєтки, вартість яких неспівмірна з їхніми скромними доходами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG