Доступність посилання

ТОП новини

НБУ збільшує купівлю валюти на міжбанку до 20 мільйонів доларів на день


Будівля Національного банку України

Національний банк повідомляє, що збільшив купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку у другому та третьому кварталах 2019 року (тобто з квітня по вересень) до 20 мільйонів доларів на день.

Це, за заявою регулятора, на 5 мільйонів більше, ніж передбачали поточні норми, чинні з лютого 2019 року. У Нацбанку розраховують, що такі обсяги викупленої валюти не вплинуть істотно на міжбанківський курс.

«З початку року обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку на тлі валютної лібералізації і зняття низки обмежень для бізнесу зросли майже на 40%. Це дає змогу Національному банку також збільшувати обсяги купівлі валюти, відчутно не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними чинниками», – пояснюють у центробанку.

Читайте також: «Збитки» Криму в доларах: хто готує материковій частині України «рахунок» за півострів

НБУ, за власними даними, з січня по квітень 2019 року викупив на міжбанку близько 900 мільйонів доларів. При цьому офіційний курс валют станом на 2 травня становить 26,49 гривень за долар.

«Встановлення кількісних індикаторів для щоденних інтервенцій є важливим елементом режиму плаваючого обмінного курсу. За цього режиму НБУ не підтримує жодного значення обмінного курсу, а присутність НБУ на валютному ринку зумовлюється необхідністю накопичувати міжнародні резерви, згладжувати функціонування валютного ринку та підтримувати трансмісію ключової процентної ставки», – пояснюють у НБУ.

За даними Державної служби статистики, обсяг офіційних міжнародних резервів України у березні 2019 року складав 20,6 доларів США.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG