Доступність посилання

ТОП новини

Обшуки в окупованому Криму: силовики відвезли шістьох людей в управління ФСБ


Обшуки у кримських татар в окупованому Криму, 7 липня 2020 року
Обшуки у кримських татар в окупованому Криму, 7 липня 2020 року

В окупованому Криму 7 липня за кількома адресами завершилися обшуки російських силовиків. Людей відвозять в управління ФСБ в Сімферополі. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії з посиланням на об’єднання «Кримська солідарність».

Зокрема, завершився обшук в будинку активіста Еміля Зіядінова у селищі Октябрське Красногвардійського району. За інформацією дружини Зіядінова, під час обшуку вилучили два ноутбуки, загальнодоступну літературу, системний блок.

«Стаття у нас 205.5 частина перша (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації – ред.). Нас з чоловіком завели в кімнату, вони (силовики – ред.) почали говорити про те, що якщо ми погодимося співпрацювати і зізнаємося в тому, що є членами цієї партії (імовірно Хізб ут-Тахрір – ред.), то термін буде менше, аж до домашнього арешту. Чоловік відмовився що-небудь підписувати», – розповіла жінка.

Активісти повідомляють про те, що після обшуку в управління ФСБ відвезли шістьох чоловіків: Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова, Еміля Зіядінова, Исмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Вадима Бектемірова.

Рано вранці 7 липня активісти заявили про обшуки в домівках кримських татар в окупованому Росією Криму.

В анексованому Росією Криму продовжують порушувати права людини, зокрема вдаючись до обмеження свободи слова, заявила 2 липня Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Росію постійно закликають припинити переслідування в окупованому нею Криму.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG