Доступність посилання

ТОП новини

Онук Назарбаєва заявляє, що попросив притулку у Британії


Айсултан Назарбаєв заявив, що на нього «по-різному» намагається тиснути сім'я
Айсултан Назарбаєв заявив, що на нього «по-різному» намагається тиснути сім'я

Онук першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Айсултан Назарбаєв, який зараз живе в Лондоні, попросив у Великій Британії політичного притулку. Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

Айсултан Назарбаєв заявив, що на нього «по-різному» намагається тиснути сім'я.

«Я прошу у Великій Британії політичний притулок. Мої останні п'ять років покриті сірими смугами. Пора людям дізнатися, що насправді відбувалося і чому! Вся справа в тому, що я володію інформацією про високомасштабну корупцію між урядом Росії і Казахстану. Я кажу про мільярди доларів США, вкрадені у народу Казахстану. Я опинився в центрі цієї жадібності і ненаситності моєї сім'ї, а зокрема, моєї мами (Дариги Назарбаєвої)», – написав він.

За словами онука Назарбаєва, він розчарувався в своєму дідусеві. «Мені довелося йому пояснити, що при системі, яку він створив, він може втратити все, якщо дозволятиме сім'ї та оточенню забирати різні бізнеси один у одного. Я сказав, що жадібність і ненаситність погубить вас всіх!», – написав онук Назарбаєва.

29-річний Айсултан Назарбаєв – син старшої дочки експрезидента Казахстану Дариги Назарбаєвої і його опального зятя, нині покійного Рахата Алієва, який наклав на себе руки в австрійській в'язниці.

У жовтні минулого року Назарбаєв-молодший заліз на балкон готелю International Park Plaza Hotel у Лондоні і погрожував зістрибнути вниз і накласти на себе руки. Поліції вдалося вмовити його не робити цього. Але пізніше родич колишнього президента Казахстану почав громити квартиру, і сусіди викликали поліцію.

Місцевий суд засудив його до одного року позбавлення волі і громадських робіт умовно. Назарбаєва-молодшого зобов'язали продовжувати лікуватися від наркозалежності і не менше 20 разів відвідати лікарів, а також призначили йому випробувальний термін у 18 місяців, 140 годин громадських робіт, штраф в 1 тисячу фунтів і відшкодування збитку від розгрому квартири на суму 5 тисяч фунтів.

У 2017 році Айсултан визнав проблему з наркотиками, за його словами, саме дідусь «врятував» його від них. Вживати наркотики онук Назарбаєва, за його власним визнанням, почав після смерті дідуся, академіка Мухтара Алієва, і після самогубства батька в австрійській в'язниці.

XS
SM
MD
LG