Доступність посилання

ТОП новини

П’ятеро палестинців загинули, 12 ізраїльських солдатів поранені через черговий спалах насильства


Поліцейські поблизу місця, де 12 ізраїльських солдатів були поранені, коли на них наїхав палестинець на автомобілі поблизу автовокзалу в Єрусалимі
Поліцейські поблизу місця, де 12 ізраїльських солдатів були поранені, коли на них наїхав палестинець на автомобілі поблизу автовокзалу в Єрусалимі

Спалах насильства між Ізраїлем і палестинцями призвів до загибелі п’яти палестинців і поранення 12 ізраїльських солдатів.

Сили безпеки Ізраїлю вбили трьох палестинців під час сутичок на Західному березі Йордану в останню добу, пишуть місцеві ЗМІ 6 лютого.

Ще одного чоловіка ізраїльські офіцери вбили у Східному Єрусалимі після того, як він стріляв у поліцію, легко поранивши одного поліцейського.

Водночас 12 ізраїльських солдатів були поранені, коли на них наїхав палестинець на автомобілі поблизу автовокзалу в Єрусалимі. Підозрюваного в нападі пізніше затримали.

5 лютого палестинського підлітка смертельно поранили під час сутичок з ізраїльськими солдатами на Західному березі Йордану.

Після того, як наприкінці січня президент США Дональд Трамп представив свій план миру на Близькому Сході, Ізраїль проводив майже щоденні удари по цілях «Хамасу» в Смузі Гази у відповідь на ракетні й мінометні атаки.

План, який Трамп назвав «угодою століття», передбачає створення незалежної Палестинської держави, однак лише на частині території Західного берега Йордану і в Смузі Гази. Згідно з планом, до Ізраїлю повинна відійти долина річки Йордан. Крім того, Єрусалим повинен стати єдиною і неподільною столицею Ізраїлю (хоча Східний Єрусалим згаданий і як столиця Палестинської держави). План також передбачає виділення Палестині до 50 мільярдів доларів.

Як керівництво Палестинської адміністрації, так і рух «Хамас», що контролює Смугу Гази, раніше відкинули мирний план. Саудівська Аравія і Єгипет закликали сторони конфлікту вивчити пропозиції США, але прямо їх не підтримали. Однозначно відкинули план Трампа Іран і Сирія.

XS
SM
MD
LG