Доступність посилання

ТОП новини

Онук Ватутіна: якщо переносити могилу з Києва, то з військовими почестями


Пам'ятник генералу Ватутіну роботи скульптора Євгена Вучетича, встановлений 1948 року. Маріїнський парк міста Києва
Пам'ятник генералу Ватутіну роботи скульптора Євгена Вучетича, встановлений 1948 року. Маріїнський парк міста Києва

Олександр Ватутін, онук радянського генерала Миколи Ватутіна, назвав свої умови перенесення могили діда з Києва.

«Ви знаєте, я хотів би перезаховати і перенести пам’ятник на батьківщину, але це мають домовлятися вищі особи, розумієте, це не моя ініціатива має бути. Тому що перепоховання такої людини має відбуватися із військовими почестями, це ж не просто так: викопали і відвезли. Це зовсім інше. Він все ж таки герой Радянського Союзу, він звільняв Київ, як би там не кричали українці, що вони його ненавидять, що він кат і все таке. Він звільняв Київ, починав свою службу в Україні, добре знав українську мову, він взагалі українців любив», – сказав Олександр Ватутін в інтерв'ю Радіо Свобода.

Пам'ятник Ватутіну розташований у центрі Києва, біля будівлі Верховної Ради.

Нещодавно петиція на сайті міської ради Києва з вимогою демонтувати монумент набрала необхідну кількість голосів. Тепер петицію мають розглянути столичні органи влади.

Серед пропозицій петиції – перенести поховання на одне з кладовищ Києва. Міський голова Віталій Кличко дав доручення розглянути ці прохання трьом міським комісіям і двом своїм заступникам.

В Українському інституті національної пам'яті кажуть, що з юридичної точки зору така петиція до міської влади безперспективна.

Вже кілька років поспіль відмову зносити памятник офіційно пояснюють тим, що це не просто монумент, а могила генерала.

Рідні Ватутіна ще у 2015 оголосили про те, що будуть просити перезахоронення.

В УІНП на це заявили, що питання опрацьовують «у тому числі і з залученням іноземних каналів». «Але наразі ми не маємо жодних конкретних пропозицій на цю тему і, відповідно, ми їх не розглядаємо в офіційній площині», – заявив голова УІНП Антон Дробович.

XS
SM
MD
LG