Доступність посилання

ТОП новини
26 Червень 2019, Київ 09:31

Нацполіція: слідчі розглядають три версії викидів в окупованому Криму


Завод «Кримський титан» в Армянську

Слідчі Головного управління Національної поліції в Автономній республіці Крим та місті Севастополі розглядають три версії забруднення повітря в анексованому Криму та на Херсонщині, повідомляється на сайті поліцейського управління.

Зазначається, що проводиться розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря). Нині слідчі розглядають три версії викиду в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки:

- через неправильну експлуатацію заводів, розташованих на півночі Криму («Кримський Титан», «Кримський содовий завод» та «Кримський бромовий завод»);

- через пошкодження резервуарів з відходами на заводах «Кримський Титан», «Кримський содовий завод» та «Кримський бромовий завод» під час здійснення військових навчань Російською Федерацією;

- викид в атмосферу здійснений Російською Федерацію з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією місцевих мешканців з обох сторін адмінкордону з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води на тимчасово окуповану територію Криму для припинення техногенної катастрофи в регіоні.

В поліції повідомляють, що зараз правоохоронці допитують свідків, надсилають запити про наявність на території можливих джерел забруднення, а також у медичні установи про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я. На відповідні дослідження в експертні установи направлені зразки ґрунту, води та повітря на півдні Херсонської області, повідомили у поліції.

Читайте також: Що різнить ЗМІ України і Росії у висвітленні теми викидів на «Кримському титані»

Голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв 11 вересня повідомив, що ситуація з викидами шкідливих хімічних речовин заводом «Кримський титан» нормалізувалася.

Російська влада окупованого Криму заявляє, що причиною викидів шкідливої речовини на півночі півострова є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного підприємством «Кримський титан».

Водночас у Міноборони України наполягають, що викид хімічних речовин на території анексованого Криму стався через військових Збройних сил Росії, які на тренуваннях обстріляли відстійники відходів титанового й содового заводів.

Жителі кримського міста Армянська продовжують скаржитися на погіршення самопочуття, їдкий запах у повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час.

4 вересня фактична влада Криму оголосила, що концентрація шкідливих речовин у повітрі на півночі півострова перевищила допустиму норму, у зв’язку з цим на два тижні зупинили роботу заводу «Кримський титан». Крім того, почалася евакуація дітей з Армянська в санаторії Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG