Доступність посилання

ТОП новини

«Європейський вибір»: низка політиків привітала українців із Днем хрещення України-Руси


Під час Божественної літургії біля Софії Київської з нагоди 1031-ї річниці Хрещення України-Руси. Київ, 28 липня 2019 року

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав українців із 1031-м Днем хрещення України-Руси, який відзначають 28 липня.

«Хрещення Київської Русі у 988 році стало епохальною цивілізаційною подією для усієї Європи. Славетна праукраїнська держава, одна з найпотужніших сил європейського світу, приєдналася до сім’ї християнських народів. Ця подія стала однією з найбільш визначальних для українського народу за всю нашу історію», – йдеться в тексті вітання, оприлюдненому на сайті Кабінету міністрів.

Читайте також: ПЦУ ухвалила рішення про створення в Україні румунського вікаріату​

Як зазначає Гройсман, для уряду та всього українського суспільства «надзвичайно важливою подією» стало отримання томосу про автокефалію у січні 2019 року та створення Православної церкви України.

Під час хресної ходи духівництва і вірян Православної церкви України з нагоди Дня хрещення України-Руси. Київ, 28 липня 2019 року
Під час хресної ходи духівництва і вірян Православної церкви України з нагоди Дня хрещення України-Руси. Київ, 28 липня 2019 року

Про цю ж подію нагадав п’ятий президент України і очільник партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко.

«Ми повернули справжній зміст Володимировому Хрещенню (здобуттям томосу про автокефалію – ред.)», – заявив Порошенко, маючи на увазі хрещення України-Руси князем Володимиром Великим 988 року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який наразі перебуває у відпустці після подачі заяви про відставку, висловив думку, що хрещення Русі було першим проєвропейським рішенням Києва.

«Хрещення насправді є тим поворотним моментом в нашій історії, коли Україна доєдналась до простору європейських цінностей. Без перебільшення – це точка відліку нашої європейськості. Адже вперше свій європейський вибір ми зробили ще тоді», – йдеться в привітанні Клімкіна.

28 липня в центрі Києва відбулося богослужіння та хресна хода духівництва і вірян Православної церкви України з нагоди Дня хрещення України-Руси.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG