Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: низка норм карантину суперечить законам України і порушує права людини


Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 серпня

Низка норм постанови Кабінету міністрів про запобігання поширенню коронавірусної епідемії, ухваленої 10 березня і декілька разів доповненої, суперечить українському законодавству і непропорційно обмежує права людини. Про це заявляє Центр прав людини «Зміна» з посиланням на Асоціацію українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ).

Автори звіту УМДПЛ, що був оприлюднений 20 липня, вважають, що деякі обмеження були непослідовними або не мали сенсу. Як приклад вони наводять заборону відвідування парків і лісопаркових зон.

«Ці обмеження спричиняють особливе занепокоєння з огляду на те, що вони могли порушувати право на недоторканність житла (вимога про перевірку режиму самоізоляції особи поліцейськими), право на мирні зібрання (обмеження в кількості осіб, які можуть брати участь у мирній акції), право на свободу віросповідання (заборона відвідувати богослужіння на кладовищах), а також порушували принцип правової визначеності», – заявляється у повідомленні.

Правозахисники також вбачають обмеження прав людини у постановах про обов’язкову обсервацію або самоізоляцію через відсутність механізму проведення медичних перевірок у першому випадку і обмеження права на пересування у другому.

Крім цього, на думку правозахисників, під час карантинних заходів були запроваджені надмірні обмеження в реалізації права на свободу літніх людей, адже, на їхню думку, заборона залишати помешкання людям, старшим за 60 років, має «очевидні ознаки цілодобового домашнього арешту без відповідного судового рішення».

Через загрозу COVID-19 в Україні Кабінет міністрів запровадив карантин із 12 березня. У травні його почали поступово послаблювати, перейшовши до так званого адаптивного карантину, встановленого з 22 травня до 22 червня. Згодом його продовжили до 31 липня.

22 липня Кабінет міністрів на своєму засіданні продовжив адаптивний карантин до 31 серпня.

Конституційний суд України 2 липня почав розгляд справи за конституційним поданням Верховного суду щодо конституційності окремих положень урядової постанови про встановлення карантину для боротьби з COVID-19. Зважаючи на те, що справу розглядають у формі письмового провадження, після виступу судді-доповідача КСУ перейшов до закритої частини слухання для ухвалення рішення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG