Доступність посилання

ТОП новини

Офіс генпрокурора збирає докази примусової паспортизації на окупованих Росією територіях


Офіс генерального прокурора України збирає для передачі до Міжнародного кримінального суду докази примусової паспортизації жителів окупованих Росією територій.

«Слідство встановило, що наявність такого паспорта для осіб, які працевлаштовані в структурах окупаційних адміністрацій, є обов’язковою умовою, адже його відсутність вважається підставою для звільнення», – мовиться у повідомленні.

У ОГП зазначили, що подібні дії окупаційних адміністрацій, контрольованих Росією, порушують норми міжнародного права, зокрема Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та статтю 75 Додаткового протоколу 1977 року.

«За попередніми даними, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей ймовірно отримано понад 500 тисяч псевдопаспортів – 300 тисяч і 200 тисяч відповідно», – додали в Офісі генпрокурора.

Раніше прокуратура Луганської області розпочала кримінальне провадження через «здійснення представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації примусової «паспортизації» громадян України». Вказані дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни.

XS
SM
MD
LG