Доступність посилання

ТОП новини

Рада підтримала висновки ТСК щодо нападів на Гандзюк, Стерненка та Гольник


Активіст Сергій Стерненко на акції «Хто вбив Катю Гандзюк?», Київ, 27 квітня 2020
Активіст Сергій Стерненко на акції «Хто вбив Катю Гандзюк?», Київ, 27 квітня 2020

Верховна Рада ухвалила проєкт постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії для здійснення парламентського контролю «за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років».

Звіт ТСК підтримали 307 народних депутатів. Проти висловилися четверо, 33 парламентаря утрималися, 32 не голосували.

Документ містить висновки народних депутатів у справах про замах на херсонську активістку Катерину Гандзюк, внаслідок якого вона померла, напади на одеського активіста Сергія Стерненка у 2018 році та напад на суддю Ларису Гольник в листопаді 2017-го.

Читайте також: ТСК з нападу на Гандзюк та інших активістів висловилася щодо «справи Стерненка»​

Депутати вказують на хиби в розслідуваннях. Наприклад, вказують на неправильну, згідно з їхньою позицією, кваліфікацію у справі про напад на Гольник.

«Комісія виявила конкретні факти та свідчення, які можуть свідчити про неналежне розслідування у справах Гандзюк та Стерненка, а тому наголошує на необхідності продовження своєї роботи для подальшого проведення перевірки відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів», – також стверджують автори звіту.

Депутати дійшли висновку, що необхідно продовжувати контролювати хід розслідування справи Гандзюк, досудового розслідування нападів на Стерненка та нападу на Гольник і її чоловіка Ігоря Гавриленка.

Читайте також: Стерненку змінили адресу домашнього цілодобового арешту на фактичну адресу​

ТСК пропонує доручити голові Верховної Ради Дмитрові Разумкову направити звіт до Кабінету міністрів, Офісу Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Національної поліції , Міністерства внутрішніх справ «з метою перевірки викладеної у ньому інформації та, за наявності підстав, вжиття зазначеними органами передбачених законом заходів реагування».

У грудні 2019 року Верховна Рада проголосувала за утворення Тимчасової слідчої комісії для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.

XS
SM
MD
LG