Доступність посилання

ТОП новини

Українські полярники готуються зустрічати Різдво у «найпівденнішій каплиці світу»


Науковці: українські полярники зустрічають це Різдво в «компанії» небувало великої кількості пінгвінів

Українські полярники готуються зустрічати Різдво у «найпівденнішій каплиці світу» – каплиці Святого Володимира, яка була зведена на станції «Академік Вернадський» у 2011 році, повідомив Національний антарктичний науковий центр.

За словами капелана експедиції, метеоролога-озонометриста Олександра Полудня, напередодні полярники розчистили снігові замети двометрової висоти, щоб звільнити шлях до каплиці, де 7 січня зможуть помолитися чи поставити свічку.

«Різдво – родинне свято, але наші сім’ї є далеко від нас, за 15 тисяч кілометрів. Тому тут, на антарктичній станції, ми намагаємося хоч трохи відтворити атмосферу українського Різдва. Кухар Василь Омелянович приготує на Святвечір 12 страв, обов’язково буде і кутя, співатимемо колядки, хто які знає з дитинства», – сказав Полудень.

Науковці зазначають, що це Різдво українські полярники зустрічають у «компанії» небувало великої кількості пінгвінів. За словами начальника станції Віктора Ситова, цьогоріч в околицях станції вчені-біологи нарахували 850 особин.

Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, до якої входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG