Доступність посилання

ТОП новини

У Росії з рахунків соратниці Навального списали 34 мільйони рублів на користь «кухаря Путіна» і мерії Москви


Любов Соболь під час одного з мітингів
Любов Соболь під час одного з мітингів

У Росії з банківських рахунків соратниці опозиціонера Олексія Навального, юристки і громадянської розслідувачки Любові Соболь списали близько 34 мільйонів рублів попри те, що цієї суми там не було – як написала вона у твітері, на користь наближеного до президента Росії Володимира Путіна підприємця Євгена Пригожина, якого називають «кухарем Путіна», і структур мерії Москви під керівництвом Сергія Собяніна.

Вона оприлюднила у твітері скріншот свого інтернет-банкінгу, де на рахунках нині перебуває більш ніж мінус 34 мільйони рублів (нині понад 12 мільйонів 600 тисяч гривень).

Окремим дописом вона нагадала, що реальних коштів із неї не списали, бо їх на цих рахунках і не було.

Як повідомила Соболь у низці інтерв’ю російським засобам інформації, йдеться про присуджені російськими судами виплати в так званій справі «Московського школяра» – комбінату харчування, який опозиціонери пов’язували з Пригожиним, – а також на користь цілої низки структур мерії Москви за минулорічні акції протесту в російській столиці. При цьому вона звернула увагу, що віртуально списана з її рахунків сума завищена, бо за частиною з цих позовів, за її словами, фінансові претензії вже були погашені.

При цьому Соболь наголосила, що рішення судів в обох справах перебувають у процесі оскарження, а в разі необхідності вона також звернеться до Європейського суду з прав людини.

Російський підприємець Євген Пригожин, відомий діяльністю в галузі масового громадського харчування і наближеністю до президента Володимира Путіна, вже після недавнього отруєння Олексія Навального заявив 25 серпня, що має намір «роздягнути і роззути» Навального і соратників, які раніше здійснили розслідування щодо комбінату «Московський школяр» після того, як у дитячих садках, харчування в яких організує ця компанія, сталися випадки отруєнь дітей. За словами Пригожина, він викупив у комбінату право вимагати з опозиціонерів штрафні кошти за рішенням суду і тепер сам візьметься за їхнє стягнення. Опозиціонери стверджували, що комбінат пов’язаний із Пригожиним; він заперечує це. У жовтні 2019 року суд у Москві присудив Навальному, Соболь і створеному Навальним Фондові боротьби з корупцією виплатити комбінатові загалом майже 88 мільйонів рублів, назвавши низку пунктів розслідування такими, що не відповідають дійсності і ганьблять ділову репутацію комбінату; нині цю суму вони фактично винні вже особисто Пригожину. Через те рішення суду Навальний був змушений ліквідувати ФБК як організацію і створити на її місці нову, не обтяжену присудженим боргом.

Олексій Навальний нині перебуває на лікуванні в Німеччині внаслідок важкого отруєння, яке сталося в Росії. Його соратники звинувачують у цьому владу Путіна, Кремль усі звинувачення відкидає.

За нині чинною Конституцією Росії, після внесених у неї нещодавніх змін, російське національне законодавство тепер має пріоритет, і рішення міжнародних судів, як-то ЄСПЛ, не є обов’язковими до виконання.

XS
SM
MD
LG