Доступність посилання

ТОП новини

Риторика української влади щодо Криму сильно змінилася – Чубаров


«Влада продовжує говорити, що Крим – це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винен у тому, що ця територія окупована», – заявив Рефат Чубаров
«Влада продовжує говорити, що Крим – це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винен у тому, що ця територія окупована», – заявив Рефат Чубаров

Риторика нинішньої української влади щодо анексованого Криму «сильно змінилася», заявив в інтерв'ю українській службі «Голос Америки» лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Риторика сильно змінилася. Влада продовжує говорити, що Крим – це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винен у тому, що ця територія окупована. Не говорить про Росію як чинник всіх цих подій. Більш того, треба розуміти і знати, що всі ті, хто говорять про важливість миру (абсолютно справедлива теза), але не пояснюють, що такий мир принесе потім значно більше нещасть, за це відповідатимуть. Як тільки такий план буде реалізований, і Росія почне знищувати все українське, люди прийдуть і схоплять за горло не ворога, а того, хто країну до цього привів», – відзначив політик.

За його словами, бажання миру без повноти правди – величезна загроза, «перш за все для політиків, які цю ідею просувають».

«Потрібно не лише говорити правду, а говорити її до кінця. І я зараз маю на увазі у тому числі всі міжнародні організації. Робити це, не шукаючи шляхів кардинального тиску на Росію, щоб змусити її повернутися в межі міжнародного права – напівробота. І вона в перспективі може принести загрозу вже іншим країнам», – підкреслив Чубаров.

Раніше на засіданні Ради безпеки ООН голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав запровадити ембарго на всі види російських енергоносіїв для того, щоб «примусити Росію повернути Крим і Донбас».

У січні цього року представник США в ОБСЄ Джеймс Гілмор запевнив, що Сполучені Штати не знімуть санкції з Росії, поки «вона не піде з Криму».

Президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік санкції проти Росії, запроваджені раніше через ситуацію в Україні, в тому числі через анексію Криму.

XS
SM
MD
LG