Доступність посилання

ТОП новини
26 Травень 2019, Київ 20:43

Підозрювані в замаху на Скрипалів заявляють, що їздили до Солсбері дивитися на собор


5 вересня прокуратура Великої Британії назвала громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова підозрюваними в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері

Телеканал RT показав фрагмент інтерв’ю з підозрюваними в замаху на колишнього російського розвідника Сергій Скрипаля та його дочки Юлії. Вони заявляють, що їздили до британського містечка Солсбері як туристи, щоб подивитися на кафедральний собор.

Чоловіки підтвердили, що їх звати Олександр Петров та Руслан Боширов.

«Від початку ми планували приїхати до Лондона й «відірватися», грубо кажучи. Це була не бізнес-поїздка. Ми розпланували так, що і в Лондоні побуваємо, і з’їздимо до Солсбері», – сказав Петров.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері: це громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Боширов.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей стверджує, що вони є офіцерами російської військової розвідки. У прокуратурі 5 вересня заявили, що мають «достатні докази» для їх обвинувачення. За даними слідства, росіяни в’їхали в Британію 2 березня за російським паспортами на чуже ім’я. Одним із головних доказів проти них є те, що в лондонському готелі, де вони жили, виявлені сліди «Новачка».

13 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що названі Британією підозрювані насправді є цивільними.

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали це «інформаційною маніпуляцією».

Отруєння в березні Скрипалів, які після тривалого перебування в лікарні одужали, викликало дипломатичну кризу у відносинах між Великою Британією і ширше Заходом, з одного боку, і Росією, з іншого. Лондон звинуватив в отруєнні Скрипалів бойовою хімічною зброєю, яку почали розробляти в часи СРСР на території Росії, нинішню російську владу. Москва відкидає ці звинувачення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG