Доступність посилання

ТОП новини

SpaceX привезе генетично модифікованих «могутніх мишей» на МКС


SpaceX провела черговий запуск
SpaceX провела черговий запуск

Ракета американської компанії SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію генетично модифікованих мишей в рамках наукового проекту, який буде досліджувати втрату м’язів і кісток в умовах низької сили тяжіння.

Запуск відбувся 5 грудня з космодрому у Флориді, США. Космічну вантажівку Dragon з дослідницькими матеріалами, зокрема мишами, виведе на орбіту ракета компанії Ілона Маска SpaceX Falcon на МКС. Ракета має стикуватися зі станцією 8 грудня.

Миші, яких мають доставити на МКС, генетично модифіковані – у них прискорено відновлення м’язів. Це дослідження проводить біомедична Лабораторія Джексона в американському штаті Мен. Воно може допомогти долати дегенерацію м’язів у людей. Саме дегенерація м’язів у астронавтів є одним із серйозних перешкод здійснення більш далеких польотів в Сонячній системі.

Серед іншого обладнання, яке мають привезти на МКС, прилади для дослідження теорій гравітації, геолокації покладів енергоресурсів, дослідження поведінки вогню в космосі, а також для дослідження хвороб серця. Загальна вага вантажу капсули – 2600 кілограмів.

XS
SM
MD
LG