Доступність посилання

ТОП новини

Горбатюк: на жаль, на сьогоднішній день робота в справах Майдану «фактично припинена»


Горбатюк: у справах майданівських повідомили про підозру 448 особам

На цей час робота в справах про злочини під час Євромайдану «фактично припинена», заявив колишній начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

«Якщо брати загалом нашу роботу, то за цей час у справах майданівських повідомили про підозру 448 особам, направлено до суду 298 обвинувальних актів, має 57 вироків. Тобто робота величезна зроблена, вона продовжувалася, вона тривала, але, на жаль, на сьогоднішній день робота фактично припинена», – заявив Горбатюк.

Він додав, що робота «завжди супроводжувалася великими перешкодами».

«Я про це завжди доповідав суспільству, у першу чергу, звичайно, у корупційних справах: забиралися справи, передавалися. Незважаючи ні на що, ми обстоювали закон, і слідчих я переконував: «ваша об’єктивна, неупереджена, чесна робота саме і буде гарантією того, що вона буде цінитися за будь-якої влади керівництвом, і це буде не просто запобіжником для того, щоб вас не звільняли, щоб вас не піддавали ніяким додатковим методам перевірки компетентності і так далі, але і можливістю кар’єрного зростання», – розповів Горбатюк.

За його словами, за результатами перших тестувань шестеро слідчих не пройшли до наступного тесту.

«Тобто слідчий, який займався епізодом штурму Майдану, який направив до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови СБУ, слідчий, який був упродовж цих років у групі по 20 лютого, по розстрілах, завершив направленням до суду обвинувальний акт стосовно 5 беркутівців і ще 28 осіб у розшуку; слідчий, який провів розслідування стосовно злочинної організації, стосовно узурпації влади колишнім президентом, стосовно злочинної організації у вищих господарських судах, де в заступника вже триває ознайомлення, а зараз триває екстрадиційна процедура стосовно голови колишнього господарського суду, – стоїть питання, знову ж таки: при такій кількості справ, при відсутності порушень закону чи потрібно цим слідчим доводити додатково свою компетентність?» – запитує Горбатюк.

На його думку, виявилося, що керівництво абсолютно не цікавить ця робота.

«Маємо на сьогодні ситуацію: шестеро не пройшли, а крім того, ще п’ятеро були звільнені: четверо минулої п’ятниці і я – вчора. Тобто це така чітка відповідь керівництва Генеральної прокуратури на те, які пріоритети в їхній роботі», – наголосив експпосадовець.

23 жовтня керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк у коментарі Радіо Свобода заявив, що генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його звільнення «у зв’язку з реорганізацією» відомства. Він назвав це рішення незаконним.

Цього місяця в Генпрокуратурі повідомили про намір звільнити 218 прокурорів, які не подали заяви про намір пройти атестацію для роботи в нових органах прокуратури.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

XS
SM
MD
LG