Доступність посилання

ТОП новини

У США вперше провели термоядерну реакцію з позитивним виходом енергії


Внутрішня частина камери установки, на якій вдалося досягнути позитивного результату
Внутрішня частина камери установки, на якій вдалося досягнути позитивного результату

Науковці Ліверморської національної лабораторії (США) вперше провели керовану термоядерну реакцію з позитивним виходом енергії. Це важливий крок на шляху до керованого термоядерного синтезу, який у майбутньому може стати основою дешевої та екологічно чистої енергетики.

Про результати експерименту розповіли 13 грудня в прямому ефірі на сайті міністерства енергетики США, якому належить лабораторія. У трансляції виступили міністр енергетики Дженніфер Ґренголм та її заступниця з ядерної безпеки Джилл Грубі.

Науковці працюють над установками термоядерного синтезу від початку 1950-х років. У класичних ядерних реакторах для отримання енергії використовується реакція розпаду, під час якої з важких атомних ядер виходять більш легкі елементи. У термоядерних установках має, навпаки, відбуватися синтез більш важких атомних ядер із легших.

Така реакція схожа на те, що відбувається всередині зірок, і в перспективі ця технологія має дозволити отримання практично необмеженої енергії. Однак для її протікання необхідно розігрівати матеріали до мільйонів градусів і знайти спосіб впродовж тривалого часу утримувати їх у такому стані.

На це потрібно витрачати енергію, і експериментальні термоядерні установки витрачають її більше, ніж виробляють. У Ліверморі вперше вдалося виробити більше, ніж витратити. Це не призведе до негайного створення промислових термоядерних установок, але показує, що їхня робота досяжна на практиці.

XS
SM
MD
LG