Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Греції схвалив екстрадицію до Росії підозрюваного в хакерстві Винника


Остаточне рішення щодо того, кому видадуть Олександра Винника, ухвалить міністр юстиції Греції після вивчення запитів від США, Франції і Росії
Остаточне рішення щодо того, кому видадуть Олександра Винника, ухвалить міністр юстиції Греції після вивчення запитів від США, Франції і Росії

Суд у Греції схвалив додатковий запит Москви про екстрадицію підозрюваного у хакерстві росіянина Олександра Винника, видачі якого також вимагають Франція і США.

Адвокат Винника Іліас Спірліадіс 30 липня заявив, що суд у місті Салоніки задовольнив запит, поданий Росією, про взяття під варту 39-річного підозрюваного у кібератаках і шахрайстві на суму в мільйон доларів.

Винника вперше арештували у Греції минулого року за ордером, виданим США. Цей самий суд у жовтні вирішив видати підозрюваного США, відповідну постанову підтримав також Верховний суд країни в грудні.

13 липня суд у Салоніках ухвалив рішення про видачу Винника Франції, що викликало критику Росії.

Остаточне рішення щодо того, кому видадуть росіянина, ухвалить міністр юстиції Греції після вивчення запитів від трьох країн.

Винник, який заперечує провину, перебуває під вартою до ухвалення остаточного рішення щодо його екстрадиції.

У Франції Винника звинувачують у кіберзлочинах, відмиванні грошей, членстві у злочинній організації і вимаганні.

Рішення суду про видачу Винника Франції з’явилося невдовзі по тому, як Афіни вирішили видворити кількох російських дипломатів і заборонити в’їзд кільком іншим. Влада Греції заявляє, що вони фінансували грецькі організації, які виступали проти угоди Греції з Македонією в їхній суперечці щодо назви.

XS
SM
MD
LG