Доступність посилання

ТОП новини
17 Червень 2019, Київ 10:24

Суд у справі Мартиненка переніс розгляд кримінального провадження


Адвокати Миколи Мартиненка називають перенесення свідченням «неготовності прокурорів»

Розгляд кримінального провадження у справі екс-депутата Миколи Мартиненка перенесли на 28 грудня, 9 годину ранку, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Таке рішення головуюча суддя Лідія Щебуняєва ухвалила 24 грудня після звернення представників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вони попросили перенести засідання через вихідний день.

Адвокати Мартиненка стверджують, що така заява свідчить про неготовність прокурорів.

Минуле засідання перенесли через те, що головуюча суддя Лідія Щебуняєва зобов’язала прокурорів систематизувати переклади доказів, наданих іншими країнами, зокрема Швейцарією. На нинішньому етапі суду – дослідження доказів – суд детально вивчатиме не оригінали, а українські переклади документів, уточнила суддя.

Суддя Лідія Щебуняєва (в центрі)
Суддя Лідія Щебуняєва (в центрі)

Перед цим суддя двічі відхилила клопотання захисника Мартиненка Петра Бойка, який вимагав визнати швейцарські докази та деякі інші документи недостовірними, зокрема через те, що це електронний носій та роздруківки з нього, а також через інші деталі документів.

Таким чином, докази у справі Миколи Мартиненка, які надали українським прокурорам установи Швейцарії на електронному носії-«флешці», і далі вважаються достовірними і залишаються у справі.

Це викликало обурення адвокатів, які стали в суді перераховувати ознаки документів, які, кажуть вони, «свідчать про їхню недостовірність». Ці докази містяться, зокрема, в томі справи номер 19.

Читайте також: Докази, передані на зашифрованій флешці, є допустимі для суду – міжнародний експерт​

Прокурори САП наголошують, що, відповідно до цих документів, швейцарські банки підтвердили зв’язок Мартиненка з компаніями, причетними до привласнення коштів держкомпаній «СхідГЗК» та «Енергоатом». Зокрема, в документах, які суд ще має дослідити, ідеться про те, що Мартиненко є бенефіціарним власником компанії, що отримувала вигоду від закупівель товарів «Енергоатомом» та «СхідГЗК».

Раніше Мартиненко заявляв медіа, що він впевнено доведе в суді недостовірність зібраних щодо нього доказів.

Колишнього народного депутата Миколу Мартиненка підозрюють у легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом. Йдеться про два епізоди – розтрату коштів державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та одержання хабарів при закупівлі підприємством «Енергоатом» обладнання в чеського акціонерного товариства Škoda JS.

Крім того, стало відомо і про слідство в цій самій справі щодо Мартиненка в Чехії. Він усі звинувачення відкидає і називає їх нісенітницею й маніпуляцією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG