Доступність посилання

ТОП новини

Україна закуповує ліки на 40% дешевше порівняно з 2014 роком - Супрун (виправлено)


Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

Порівняно з 2014 роком в Україні на 40% знизилися ціни на медичні препарати, які держава закуповує централізовано. Про це повідомила в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Як зазначила в.о. міністра, це сталося тому, що державні закупівлі ліків передали міжнародним організаціям.

«Ще у 2015 році ми передали державні закупівлі на міжнародні організації. Це 5 або 6 мільярдів гривень кожного року, які вже не йдуть через їхні (так званої «фармацевтичної мафії» – ред.) кишені. СБУ, Рахункова палата і наші розрахунки показують, що на 40% знизилися ціни через міжнародні організації з 2014 року до 2018-го. Це дуже багато коштів, які вже не йдуть через дистриб’юторів і «фарммафію», яка була колись в Україні», – зазначила Супрун.

Раніше у «Центрі протидії корупції» заявили, що понад 80% препаратів для онкохворих дорослих та дітей в Україні сьогодні закуповують дешевше, аніж 2014 року.

За словами активістів організації, цього вдалося досягти за рахунок залучення до процесу закупівель міжнародних організацій, які працюють напряму з виробниками, а не з посередниками. Вони будуть купувати ліки ще рік, а тоді передадуть закупівлі новоствореній українській агенції.

(Виправлення): Раніше в новині мовилося, що з 2014 року в Україні на 40% знизилися ціни на ліки. Однак йдеться про зниження ціни на медичні препарати порівняно з 2014 роком, які держава закуповує централізовано. Редакція приносить вибачення читачам.

Повну версію Суботнього інтерв’ю з Уляною Супрун читайте на сайті Радіо Свобода

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG