Доступність посилання

ТОП новини

«Талібан» захопив військову базу афганської армії


Напад стався в той час, як точаться бої за місто Газні на південному сході країни
Напад стався в той час, як точаться бої за місто Газні на південному сході країни

Таліби захопили контроль над операційною базою урядових військ на півночі Афганістану.

Це сталося на п’ятий день протистояння між угрупованням «Талібан» та афганськими військовими за місто Газні, розташоване на південному сході від столиці Кабула.

Як заявив речник Міністерства оборони країни Гафур Ахмад Джавед, бойовики захопили військову базу «Кемп Чіная» в районі Гормач, провінція Фар’яб, увечері 13 серпня.

За даними Міністерства оборони, в бою загинули 17 солдатів, ще 19 були поранені.

За словами речника Збройних сил Мохаммада Ханіфа Резаї, в момент атаки на базі перебували 100 військовослужбовців – хтось із них загинув, хтось потрапив у полон, деякі змогли втекти.

Представник «Талібану» Забігулла Муджагід заявляє, що 57 урядових військових здалися в полон добровільно, ще 17 – були захоплені.

Читайте також: «В Афганістані викрали і вбили трьох іноземних працівників»

На думку голови ради провінції Фар’яб Мохаммада Тахіра Рахмані, талібам вдалося захопити базу, тому що військові не отримали належного підкріплення, а також відчували нестачу боєприпасів, харчів та води.

Раніше уряд розширив військову присутність у місті Газні через наступ талібів.

Збройні сили та інші силові структури Афганістану після виходу з країни бойових частин країн НАТО і їхніх союзників 2014 року мусять самі воювати з рухом «Талібан» і ще з низкою противладних угруповань, але в цьому вони мають повітряну підтримку США, також у країні перебувають американські військові вже не в безпосередньо бойових функціях.

Таліби ігнорують пропозиції уряду Афганістану піти на прямі мирні переговори.

XS
SM
MD
LG