Доступність посилання

ТОП новини

У межах ТКГ жодних документів не підписано – офіс Зеленського


На черговому засіданні ТКГ по Україні планували підписати угоду про створення громадської «консультативної ради» за участю представників окупованих районів Донецької та Луганської областей
На черговому засіданні ТКГ по Україні планували підписати угоду про створення громадської «консультативної ради» за участю представників окупованих районів Донецької та Луганської областей

На засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яке відбулося у форматі відеоконференції, жодних документів підписано не було. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента ввечері 26 березня.

«Ключові питання, які були порушені українською стороною, стосувалися безпекової ситуації на Донбасі та взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона підтвердила відданість режиму стійкого та повного припинення вогню та закликала учасників ТКГ підтримати цю ініціативу. Також триває робота над формуванням списків у межах взаємного звільнення утримуваних осіб», – ідеться в повідомленні.

Учасники ТКГ також продовжили консультації щодо наступних ділянок розведення сил і засобів.

На черговому засіданні ТКГ по Україні планували підписати угоду про створення громадської «консультативної ради» за участю представників окупованих районів Донецької та Луганської областей. Ця домовленість, досягнута 11 березня у Мінську головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком та заступником голови адміністрації президента Росії Дмитром Козаком, викликала критику опозиції у Києві.

11 березня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську було домовлено вже на наступній зустрічі, 25 березня, підписати рішення про створення так званої консультативної ради. Офіційно документи зустрічі не були оприлюднені. Ці документи 13 березня опублікувало видання «Дзеркало тижня. Україна»; офіційний Київ не заперечив і не підтвердив прямо їхню правдивість.

В опублікованому документі, зокрема, йдеться про те, що в згаданій консультативній раді мають вести переговори повноважні представники України, з одного боку, і її окремих районів у Донецькій і Луганській областях, із іншого, а Росія стає лише спостерігачем, разом із Німеччиною, Францією й ОБСЄ. На думку критиків, це означає визнання суб’єктності незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», підтримуваних і скеровуваних Росією і визнаних в Україні терористичними, а також визнання кремлівської тези про «внутрішній конфлікт» в Україні, бо Росія зі сторони переговорів із Україною перетворюється лише на стороннього спостерігача.​

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:Консультаційна рада Донбасу. Навіщо Єрмак зустрічався із Козаком?

Після появи тексту документів голова офісу президента України Андрій Єрмак пізніше 13 березня підтвердив таку плановану структуру «консультативної ради», але намагався заперечувати, що це стане визнанням суб’єктності угруповань і зміни ролі Росії з агресора на посередника в переговорах між Києвом і ОРДЛО.

Після повідомлень про результати зустрічі в Мінську з вимогами до президента Володимира Зеленського з вимогою доручити представникам України в Тристоронній контактній групі «повернутися в рамки законодавства України» і не допустити підписання рішення про таку консультативну раду виступили не тільки численні активісти і група громадських організацій, а й низка народних депутатів із владної фракції «Слуга народу».

XS
SM
MD
LG