Доступність посилання

ТОП новини

У МОЗ розповіли про готовність лікарень до ймовірного спалаху коронавірусу в Україні


Віктор Ляшко
Віктор Ляшко

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про готовність українських лікарень приймати пацієнтів у випадку підтвердження у них коронавірусної інфекції.

«Ми маємо сьогодні близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, близько двох тисяч лікарів-інфекціоністів, біля 5 тисяч середнього медичного персоналу, який працює в інфекційних лікарнях. Ми маємо також інфекційні бокси – із розумінням того, що інфекційні бокси застосовуються тільки на початкових стадіях розвитку спалаху. У подальшому утримання хворих в інфекційних боксах недоцільно», – зазначив він.

За словами Ляшка, серед усіх зафіксованих у світі інфікованих новим коронавірусом людей тільки до 20% тяжко переживають перебіг хвороби, і 3% – потребують реанімаційних заходів.

«Сьогодні в Україні є можливість надавати таку допомогу у відділеннях інтенсивної терапії, у реанімаційних відділеннях», – сказав він.

Також Віктор Ляшко поінформував, що станом на ранок сьогоднішного дня евакуйовані з Китаю люди, яких ізолювали у Нових Санжарах на Полтавщині, жодних симптомів захворювання не демонструють.

Загалом, за даними МОЗ від 24 лютого, в Україні не зафіксували жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19.

Станом на сьогодні коронавірус зареєстрували в Китаї та ще 29 країнах світу. Зокрема, у Німеччині – 16, Франції – 12, Великій Британії – 9, Італії – 157, Росії та Іспанії – по два, Фінляндії, Швеції та Бельгії – по одному.

2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.

XS
SM
MD
LG