Доступність посилання

ТОП новини

У Празі демонтували пам’ятник радянському маршалу Конєву – фото


Пам’ятник буде перенесений у депозитарій і згодом стане частиною експозиції Музею пам’яті XX століття, який створюється в чеській столиці
Пам’ятник буде перенесений у депозитарій і згодом стане частиною експозиції Музею пам’яті XX століття, який створюється в чеській столиці

У столиці Чехії Празі 3 квітня демонтували пам’ятник радянському маршалу Іванові Конєву.

Рішення про демонтаж рада міського району Прага-6, де стояв монумент, ухвалила минулого року.

Про дату демонтажу заздалегідь не повідомляли.

Голова району Прага-6 Ондржей Колар прокоментував знесення пам’ятника: «У нього не було маски на обличчі. Правил повинні дотримуватися всі – на вулицю можна виходити, тільки прикривши рот і ніс».

У Чехії зараз діє загальнонаціональний карантин через епідемію коронавірусної інфекції, в громадських місцях можна перебувати тільки в масці. Масові заходи зараз також заборонені.

Представник Праги-6 заявив, що демонтаж пам’ятника був запланований давно, а саме зараз його реалізували тому, що нарешті вирішили процедурні питання.

Посольство Росії в Празі назвало знесення «вандальскими діями» і «недружнім кроком» і висловило «рішучий протест» Міністерству закордонних справ Чехії.

Пам’ятник буде перенесений у депозитарій і згодом стане частиною експозиції Музею пам’яті XX століття, який створюється в чеській столиці.

На місці ж, де стояв пам’ятник Конєву, мають встановити пам’ятник звільненню Праги в 1945 році, як саме він буде виглядати – поки що невідомо.

Рішення влади Праги перенести монумент викликали осуд з боку російських чиновників.

XS
SM
MD
LG