Доступність посилання

ТОП новини

В МЗС занепокоєні можливим втручанням Угорщини у внутрішні справи України перед виборами


У Берегові на Закарпатті, де місцеві угорці становлять значну частку населення, прапор Угорщини (с) висить просто на будівлі міської ради, поруч із прапорами України і ЄС (фото 2017 року)

У Міністерстві закордонних справ України висловили занепокоєння останніми діями угорської влади, які мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя України, заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра, заступник голови МЗС Єгор Божок (міністр Павло Клімкін нині перебуває у відпустці).

Як повідомили у прес-центрі міністерства, на зустрічі в МЗС із послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто він повідомив, що стурбованість української сторони викликають нещодавня зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів у Закарпатську область України офіційних осіб Угорщини і публічних заяв агітаційного характеру з боку угорських чинників на підтримку Брензовича і деяких інших кандидатів на позачергових виборах до Верховної Ради України 21 липня 2019 року.

Водночас, мовиться в повідомленні, «МЗС України з подивом дізналось, що, попри відповідну рекомендацію української сторони, 15 липня 2019 року в Закарпатську область України, користуючись дипломатичним паспортом, із неофіційним візитом прибув голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Ґерґей Ґуяш для участі в публічному заході в Ужгородському районі».

«Вважаємо такі дії угорської сторони порушенням дипломатичних канонів та духу добросусідства. Українська сторона залишає за собою право на кроки для запобігання втручанню Угорщини у внутрішні справи України. Зважаючи на великий суспільний резонанс, що викликали в українському суспільстві згадані вище дії, угорській владі наполегливо рекомендовано до завершення виборчого процесу утриматись від подальших поїздок до Закарпаття та інших заходів, що можуть розцінюватись як агітація», – заявив чинний керівник МЗС України послові Угорщини.

Єгор Божок: «Наголосив послові Угорщини, що Будапешт має бути обачним і дотримуватися «червоних рис» при взаємодії з громадянами України угорського походження в Закарпатській області України»

Угорсько-українські відносини вкотре загострилися після того, як Верховна Рада України 25 квітня ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В Угорщині негативно відреагували на ухвалення цього закону.

Раніше угорська сторона також різко критикувала ухвалення в Україні закону про освіту 5 вересня 2017 року, який, серед іншого, передбачає ширше впровадження навчання українською державною мовою також у навчальних закладах національних меншин.

Попри численні спроби угорської й української сторін врегулювати спірні питання дипломатичним шляхом, повного порозуміння досягти не вдалося. На відплату офіційний Будапешт намагається блокувати євроатлантичні ініціативи Києва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG