Доступність посилання

ТОП новини

Україна посідає 11-е місце за релігійністю серед країн Європи – дослідження


За даними американського дослідницького центру Pew, 31% населення в Україні є дуже релігійним
За даними американського дослідницького центру Pew, 31% населення в Україні є дуже релігійним

Україна посіла 11-е місце за релігійністю серед 34 країн Європи, свідчить дослідження, оприлюднене американським дослідницьким центром Pew.

За даними центру, 31% населення в Україні є дуже релігійним. Це визначили за загальним показником, до якого входять чотири окремі показники релігійності.

Як показало дослідження:

  • 22% населення України (13-е місце) кажуть, що релігія є дуже важливою в їхньому житті;
  • 35% (9-е) – кажуть, що відвідують релігійні служби щонайменше раз на місяць;
  • 29% (9-е) кажуть, що моляться щодня;
  • 32% (13-е) кажуть, що вірять у Бога з абсолютною впевненістю.

Дослідники вказують, що європейці загалом є менш релігійними, ніж люди в інших частинах світу, зауважує центр Pew. Але, як показав звіт, у межах Європи іноді існують значні відмінності у рівнях релігійності.

Перше місце у рейтингу посіла Румунія (55% населення є дуже релігійним), друге – Вірменія (51%), третє – Грузія (50%). Найменш релігійними виявилися Естонія (7%), Данія (8%) і Чехія (8%).

В Україні на 15 грудня призначений об'єднавчий собор православних церков, на якому буде створено Українську помісну православну церкву, що має стати 15-ю автокефальною церквою світу. Текст томосу про автокефалію і рекомендації щодо статуту майбутньої церкви були затверджені на Священному синоді Вселенського патріархату у Стамбулі, який відбувся 27–29 листопада.

XS
SM
MD
LG