Доступність посилання

ТОП новини

США офіційно відновили 2-й флот для протидії Росії в Північній Атлантиці


Начальник морських операцій адмірал Джон Річардсон заявив, що 2-й флот зможе «провести вирішальні бойові дії, щоб перемогти будь-якого ворога»

Військово-морські сили США 24 серпня оголосили про офіційне відновлення Другого флоту, який раніше оберігав підходи до континенту з боку Атлантики, але був розформований 2011 року. Метою відновлення флоту називають протидію активності Росії в Північній Атлантиці.

«Ми не шукаємо бою», – заявив начальник морських операцій адмірал Джон Річардсон на борту авіаносця USS George H. W. Bush у Норфолку, штат Вірджинія, де буде базуватися 2-й флот. «Але найкращим способом уникнути бою є розвиток найпотужнішого, смертоносного і конкурентоспроможного флоту», – додав він.

За словами Річардсона, 2-й флот зможе «провести вирішальні бойові дії, щоб перемогти будь-якого ворога».

Відродження розформованого 2011 року флоту відображає серйозну зміну військової стратегії США: з фокусування на тероризмі на Близькому Сході, де екстремістське угруповання «Ісламська держава» зазнало поразки минулого року – до дедалі більшої конкуренції США як з Росією, так і з Китаєм.

Читайте також: Пентагон відновлює Другий флот США і створює новий штаб в Північній Атлантиці

У травні ВМС США повідомили, що нове командування буде оперувати кораблями, авіацією і силами морського десанту на східному узбережжі США та в північній частині Атлантичного океану і буде відповідати за вишкіл сил і проведення морських операцій в регіоні.

Поновлення Другого флоту США було однією з кількох рекомендацій у доповіді щодо перспектив ВМС після двох зіткнень військових кораблів минулого року, в результаті чого загинули 17 моряків.

Нове Атлантичне командування у Норфолку підпорядковуватиметься ВМС США і на початковій стадії включатиме 11 офіцерів і ще чотири допоміжні працівники. Чисельність особового складу в перспективі збільшиться до 250 офіцерів, повідомив Пентагон.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG