Доступність посилання

ТОП новини

У Раді пропонують протягом найближчих 2 місяців проводити засідання в онлайн-режимі


Верховна Рада скасувала всі свої пленарні засідання до 3 квітня, але позачергове засідання ще може відбутися
Верховна Рада скасувала всі свої пленарні засідання до 3 квітня, але позачергове засідання ще може відбутися

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук і народний депутат Микола Стефанчук (фракція «Слуга народу») пропонують на час заходів із запобігання поширенню коронавірусу проводити засідання парламенту в режимі відеоконференцій. Текст відповідного законопроєкту №3250 розміщений на сайті парламенту.

Зокрема, пропонується тимчасово, протягом 60 днів, дозволити проведення пленарних засідань та засідань комітетів парламенту в режимі онлайн. Крім того, у такому режимі, відповідно до ініціативи, депутати можуть розглядати винятково законопроєкти, які мають особливу важливість і пов’язані із запобіганням поширенню епідемій, гарантуванням національної безпеки та оборони, економічним добробутом і правами людини.

Законопроєкт передбачає, що рішення про проведення пленарного засідання в режимі відеоконференції може ухввалювати голова Верховної Ради за пропозицією президента або щонайменше однієї третини народних депутатів від конституційного складу парламенту.

Під час проведення пленарного засідання парламенту в режимі відеоконференції в залі, де воно відбувається, можуть бути присутніми лише голова Верховної Ради, його перший заступник і віце-спікер, а також доповідач законопроєкту, голова або представник визначеного головним комітету, члени лічильної комісії, по одному представнику від кожної депутатської фракції або групи, співробітники апарату ВР, які обслуговують пленарні засідання. Інші народні депутати України беруть участь у пленарному засіданні в режимі відеоконференції, йдеться в ініціативі.

17 березня Верховна Рада скасувала всі свої пленарні засідання до 3 квітня у зв’язку з карантином через поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні. Водночас спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що депутати ще планують зібратися на позачергове засідання.

XS
SM
MD
LG