Доступність посилання

ТОП новини

ВАДА сьогодні розгляне питання санкцій проти Росії


Виконавчий комітет ВАДА сьогодні збереться на засідання
Виконавчий комітет ВАДА сьогодні збереться на засідання

Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) збереться на засідання 9 грудня, щоб розглянути масштабні санкції проти Росії через черговий допінговий скандал.

Комітет атлетів ВАДА напередодні закликав повністю усунути російських атлетів від участі в Олімпіаді 2020 року в Токіо, повідомляє ВВС. Спортсмени вважають, що пропозиція Міжнародного олімпійського комітету дозволити «чистим» атлетам з Росії змагатися в Японії під нейтральним прапором, є недостатнім покаранням. Таким чином, комітет атлетів приєднався до вимог антидопінгових агентств США і Великобританії, які виступають за максимальні санкції щодо Росії.

Комітет з контролю дотримання вимог радив ВАДА надіслати РУСАДА формальне повідомлення про визнання російської установи такою, що не виконала цієї вимоги, і, як наслідок цього визнання, низки заходів, наприклад:

  • ніхто з членів російського уряду не зможе увійти до складу будь-яких рад чи комітетів установ, які виконують Кодекс ВАДА
  • члени та представники російського уряду не зможуть брати участь у літніх та зимових Юнацьких Олімпійських іграх, Олімпійських та Паралімпійських іграх, будь-яких інших подіях, які влаштовують організатори великих заходів, та будь-яких світових чемпіонатах, які санкціонує будь-яка установа, що виконує умови ВАДА протягом наступного чотирирічного періоду (до цього переліку входять Олімпійські ігри 2020 року)
  • Росія не зможе приймати в себе жодну з подій, пов’язаних із великими спортивними заходами, протягом чотирьох років; в разі, якщо таке право в неї вже було, воно має бути відкликане
  • російський прапор не може з’являтися на великих спортивних подіях протягом чотирьох років
  • Росія не може претендувати на те, щоб приймати в себе Олімпійські чи Паралімпійські ігри 2032 року
  • «чисті» російські спортсмени зможуть брати участь у змаганнях лише під нейтральним прапором

Якщо виконавчий комітет ВАДА пристане на ці рекомендації, РУСАДА отримає формальне сповіщення і матиме 21 день на те, щоб його прийняти. Інші зацікавлені сторони також можуть звернутися до суду в Лозанні, рішення якого будуть обов’язковими для Міжнародного олімпійського комітету та інших спортивних органів.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявляв, що таким чином Захід робить ще одне зусилля, щоб відштовхнути Росії.

«Є ті, хто хоче поставити Росію в оборонну позицію, звинувачуючи майже у всьому у будь-якій сфері міжнародного життя – конфлікти, економіка, енергетика, газопроводи, продаж зброї», – сказав Лавров.

Однак глава РУСАДА Юрій Ганус назвав запропоновані покарання «виправданими».

XS
SM
MD
LG