Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники побоюються переслідувань адвокатів у окупованому Криму після наради в ОБСЄ


Координатор організації «Крим.SOS» Таміла Ташева

Виступ проросійського головного редактора «Кримської газети» і «Кримського журналу» Марії Волконської на нараді ОБСЄ у Варшаві можна розцінювати як погрозу адвокатам, які захищають кримських фігурантів «справ «Хізб ут-Тахрір», вважає координатор організації «Крим.SOS» Таміла Ташева. Про це вона сказала 18 вересня в ефірі Радіо Крим.Реалії (проекту Радіо Свобода).

«Я розцінюю її вчорашній виступ як пряму погрозу адвокатам, які приїхали з Криму», – зазначила Ташева. Вона побоюється, що тепер проти кримських адвокатів може розгорнутися нова хвиля переслідувань.

Волконська на нараді ОБСЄ у Варшаві виступила з доповіддю, в якому заявила, що кримські адвокати «захищають терористів».

«Тут присутні нібито адвокати деяких жителів Криму. Ці адвокати відпрацьовують свій гонорар і закликають врятувати своїх підзахисних. Хочу звернути увагу, всі перераховані кримські татари знаходяться під слідством не через якийсь вигаданої цензури. Ці люди терористи, вони причетні до забороненої (у Росії – ред.) організації «Хізб ут-Тахрір». Ні про які релігійні утиски мови бути не може. Якщо людина злочинець, якщо людина порушила закон, то вона повинна бути покарана і національна приналежність – це все спекуляції», – заявила Волконська.

Делегація України 17 вересня залишила залу засідань, де в рамках наради ОБСЄ обговорювали тему свободи слова, на знак протесту проти заяв про «російський Крим». 18 вересня, представники України вирішили продовжити роботу на заході.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG