Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко схвалив подальший мораторій на продаж сільгоспземель в Україні


Торік Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує право на власність

Президент України Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні до 2020 року. Як йдеться на сайті Верховної Ради, 4 лютого документ був повернутий з підписом президента.

«Перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та ухвалити законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації», – йдеться у пояснювальній записці до закону про продовження мораторію на продаж землі.

Наприкінці січня Мінекономрозвитку пропонувало президентові Петру Порошенку ветувати закон про мораторій на продаж сільгоспземлі. У відомстві заявляли, що відсутність ринку завдає шкоди не тільки економіці, а й самим власникам земельних паїв, які здають свої ділянки в оренду за заниженою ціною.

Відкриття ринку землі підтримують західні організації, зокрема Міжнародний валютний фонд і Європейський суд із прав людини.

17 січня Верховна Рада не підтримала скасування чергового річного продовження мораторію на продаж землі. Попередня заборона на продаж землі діяла до 1 січня 2019 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG