Доступність посилання

ТОП новини

Іран заявляє, що ядерні переговори поновляться через тиждень


Могаммад Джавад Заріф під час візиту до Мадрида, 14 квітня 2015 року

Іран заявляє, що поновить переговори з шістьма з провідних країн світу щодо своєї ядерної програми через тиждень, 21 квітня.

Як заявив міністр закордонних справ Ірану Могаммад Джавад Заріф, перебуваючи в Мадриді, того дня представники Ірану, ЄС, а також Франції, Британії, Німеччини, Китаю, Росії і США почнуть розробляти проект тексту постійної угоди про іранську ядерну програму.

Міністр не уточнив, де мають відбуватися ці переговори. Інші сторони наразі ще теж офіційно не підтверджували цього.

Заріф також заявив, що сторони вже близькі до укладення остаточної угоди. Але, наголосив він, «США і деякі наші друзі в Європі» мають змінити свою позицію щодо порядку зняття санкцій.

За його словами, Іран піде на «незворотні кроки» щодо скорочення своєї ядерної програми, якщо інші сторони діятимуть так само рішуче.

Майже два тижні тому, 2 квітня, Іран і згадані шість країн на переговорах у швейцарській Лозанні узгодили у принципі політичну домовленість щодо ядерної програми Тегерана, за якою ця програма має бути значно обмежена в обмін на скорочення і врешті повне зняття з Ірану санкцій. Тепер до 30 червня сторони мають укласти детальну угоду з усіма технічними параметрами. На Заході вважають, що це зняття санкцій має відбуватися у відповідь на конкретні кроки Ірану на виконання угоди. Тегеран вважає, що санкції мають бути скасовані відразу після укладення остаточної угоди.

XS
SM
MD
LG