Доступність посилання

ТОП новини

«Опозиційний блок» розцінює законопроект про припинення повноважень суддів КСУ як тиск на суд


Партія «Опозиційний блок» розцінює зареєстрований у Верховній Раді законопроект про дострокове припинення повноважень суддів Конституційного Суду як тиск на суд. Про це сказано в заяві партії.

«Сьогодні провладні депутати зареєстрували в парламенті проект змін у закон «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». За допомогою цього закону влада має намір достроково позбавити повноважень неугодних їй суддів, замінивши їх на своїх, «кишенькових», які будуть слухняно виконувати всі вимоги», – йдеться у заяві партії.

«Опозиційний блок» вимагає від влади припинити тиск на КСУ і не втручатися в його роботу.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, що передбачає можливість дострокового позбавлення повноважень суддів Конституційного суду України.

Відповідно до законодавства, Конституційний суд складається із 18 суддів, яких обирають на 9 років без права повторного призначення. Президент, Верховна Рада та з’їзд суддів призначають по шість суддів КСУ. Зараз у КСУ бракує представника від президента.

Наразі в КСУ із 17 суддів – восьмеро, призначені за часів президентства Віктора Януковича, з яких більшість фактично довела свою вірність вигідними для колишньої влади рішеннями. Зокрема, у 2010 році КСУ «дозволив» повернутися до редакції Конституції 2004 року, тим самим зосередивши владу в руках президента Віктора Януковича.

СБУ розслідує кримінальну справу проти колишнього президента Віктора Януковича за узурпацію влади. У 2010 році КСУ визнав неконституційною політичну реформу 2004 року через порушення конституційності процедури її розгляду та ухвалення, при цьому КСУ повернув чинність Конституції в редакції до змін 2004 року.

XS
SM
MD
LG