Доступність посилання

ТОП новини

Голова КСУ каже, що на допит його не викликали


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Голова Конституційного суду України Юрій Баулін каже, що Генпрокуратура його на допит не викликала.

Він також заявив, що не знає, які докази є у Служби безпеки стосовно того, що він причетний до узурпації влади Януковичем.

«Я можу знати тільки те, що повідомили засоби масової інформації. Іншої інформації я не маю», – сказав голова КСУ.

16 червня в СБУ повідомили, що голова Служби безпеки Валентин Наливайченко підписав і направив до Генеральної прокуратури України докази для винесення підозри голові Конституційного суду України Юрію Бауліну.

За даними СБУ, Бауліна підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), який спричинив «тяжкі наслідки – узурпацію влади Віктором Януковичем».

У квітні в СБУ повідомили, що розслідують кримінальну справу проти колишнього президента Віктора Януковича за узурпацію влади, зокрема щодо скасування Конституції 2004 року.

У 2010 році після обрання Віктора Януковича президентом, Конституційний суд України повернув президенту повноваження, втрачені після конституційної реформи 2004 року.

Тоді КСУ визнав неконституційною політичну реформу 2004 року через порушення конституційності процедури її розгляду й ухвалення, при цьому КСУ повернув чинність Конституції в редакції до змін 2004 року.

Згідно з даними на сайті КСУ, у 2010 році Баулін був суддею Конституційного суду.

18 червня Верховна Рада дала згоду на звільнення Валентина Наливайченка з посади голови СБУ.

XS
SM
MD
LG