Доступність посилання

ТОП новини

Рада ЄС продовжила санкції проти Росії на шість місяців


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року, повідомила прес-служба Ради ЄС.

Постійні представники Євросоюзу погодили продовження санкцій проти Росії на наступні шість місяців 18 грудня. Раніше, 9 грудня, в Брюсселі представники ЄС повинні були без обговорення затвердити шестимісячне продовження санкцій щодо Москви, що закінчуються у січні 2016 року. Однак тоді це рішення заблокувала Італія.

Санкції Заходу проти Москви були запроваджені минулого року через ситуацію в Україні кількома окремими пакетами.

Зокрема, наприкінці липня 2014 року ЄС (а також США) запровадили економічні санкції щодо Росії, які стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.

Дія цього пакету санкцій ЄС нині закінчується 31 січня 2016 року – через місяць після планованого на кінець грудня завершення терміну виконання умов мирної угоди, погодженої у Мінську Німеччиною, Францією, Україною і Росією у лютому цього року.

Ще один пакет санкцій ЄС, проти групи російських посадовців, представників угруповань бойовиків на сході України та причетних до анексії Криму, а також низки юридичних осіб за дії проти територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України наразі чинний до 15 березня 2016 року.

Окремий «кримський» пакет санкцій ЄС на цей час продовжений до 23 червня 2016 року.

На цю ж тему:

19.12.2015
Санкції – це не жарти: Євросоюз сприяє краху Путіна

Якраз у день, коли стало ясно, що санкції проти Росії будуть продовжені, з’явилися нові прогнози нафтових цін у 2016 році – 20 доларів за барель! далі
21.12.2015
МЗС Росії назвало безпідставною прив’язку санкцій ЄС з ситуацією на Донбасі
далі
21.12.2015
Санкції ЄС щодо Росії можуть протриматись довше, ніж півроку – глава МЗС Естонії

«ЄС вимагатиме, щоб санкції діяли, поки Росія не буде виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом», – сказала Марина Кальюранд далі
20.12.2015
Порошенко: ЄС оголосить 21 грудня про продовження санкцій проти Росії
далі
XS
SM
MD
LG