Доступність посилання

ТОП новини

У Раді зареєстрували ще один законопроект щодо вимог на посаду генпрокурора


(©Shutterstock)

У Верховній Раді зареєстрували ще один законопроект щодо вимог на посаду генерального прокурора України.

Законопроект №4481 про внесення зміни до статті 40 закону України «Про прокуратуру» щодо вимог на посаду Генерального прокурора України зареєстрували депутат від «Блоку Петра Порошенка» Микола Паламарчук та депутат з групи «Воля народу» Віктор Развадовський.

Наразі тексту документа на сайті Ради немає.

Нині стаття 40 закону «Про прокуратуру» передбачає, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, а також має стаж роботи в сфері права не менше від 10 років.

Крім того, 19 квітня у Верховній Раді України повторно зареєстрували законопроект про внесення змін до законодавства щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти.

Згодом також народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», колишній журналіст Сергій Лещенко публічно запропонував і свою кандидатуру на вакантну посаду Генерального прокурора України.

11 квітня керівництво Генеральної прокуратури України, керівники регіональних і військових прокуратур регіонів країни звернулися до президента України Петра Порошенка та спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з листами, в яких закликають під час відбору кандидата на посаду генпрокурора виходити з норм, передбачених законом «Про прокуратуру». Вони висловили «глибоке занепокоєння щодо заяв окремих представників громадських організацій і деяких політиків про необхідність призначення на посаду генпрокурора людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури».

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

XS
SM
MD
LG