Доступність посилання

ТОП новини

СКУ закликає Вселенського патріарха надати автокефалію православній церкві в Україні


Ілюстративне фото

Світовий конгрес українців (СКУ) закликає Вселенського патріарха надати автокефалію православній церкві в Україні.

Як йдеться у заяві організації, СКУ підтримує прагнення українського народу про надання автокефалії.

«Світовий конгрес Українців закликає Варфоломія І, архієпископа Константинополя – Нового Риму i Вселенського патріарха та Великий і Святий собор, який 16-26 червня 2016 року проходить на Криті (Греція), надати автокефалію православній церкві в Україні. Ця церквa консолідує український народ навколо національних інтересів, які сьогодні перш за все пов’язані з захистом незалежності і територіальної цілісності України від російської агресії», – заявив президент СКУ Евген Чолій.

Напередодні Верховна Рада України ухвалила звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія 1-го із закликом надати автокефалію православній церкві в Україні. У своєму зверненні депутати закликали Варфоломія визнати недійсним акт 1686 року, згідно з яким «на порушення канонів» Київська митрополія була приєднана до Московського патріархату.

На Криті проходить Всеправославний собор, це перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років, вона проходить без участі Російської православної церкви та ще кількох церков. Планується, що Всеправославний собор триватиме до 26 червня.

Водночас, як заявив російській агенції «РИА Новости» заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ Микола Балашов, рішення, які ухвалить собор на Криті, не можуть мати обов’язкового характеру, оскільки він був скликаний всупереч рішенню п’яти церков відкласти його скликання.

На цю ж тему:

16.06.2016
Депутати закликали Вселенського патріарха надати автокефалію православній церкві України

Депутати наголошують, що вже два роки Україна потерпає від збройної агресії з боку Росії, визнаної державою-агресором далі

16.06.2016
Москва неминуче визнає автокефальну церкву в Україні – Зоря

«Законним в Україні є не Московський патріархат, а незалежна автокефальна православна церква» далі

15.06.2016
Єдину Помісну церкву мають створювати віряни і священики-патріоти – експерти

Керівництво і спецслужби України мають взяти курс на «демонтаж» Московського патріархату – Самохвалова далі

17.06.2016
Світовому православ’ю бракує духовного лідерства й відповідальності – релігієзнавець

«Небажання брати на себе відповідальність разом із геополітикою, з всілякими примхами призвело до нескликання Собору в такому вигляді, в якому він замислювався» далі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG