Доступність посилання

ТОП новини

Рада надала згоду на притягнення до відповідальності та арешт Онищенка


Олександр Онищенко
Олександр Онищенко

Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від групи «Воля народу» Олександра Онищенка. За це проголосували 275 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Також депутати надали згоду на затримання і арешт Онищенка. За це проголосували 265 і 263 депутати відповідно.

Після цього голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив перерву у засіданні до 12:40.

Перед цим генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив депутатів трьома голосуваннями підтримати подання про притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання та арешт. За його словами, викладені в поданні відомості обґрунтовано свідчать про наявність достатніх доказів вчинення Онищенком кримінальних правопорушень.

Самого Онищенка немає в залі засідань Верховної Ради. За словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назара Холодницького, цього депутата немає і в Україні.

16 червня до Верховної Ради України внесли подання про надання згоди на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Онищенка і притягнення його до кримінальної відповідальності.

Перед цим, 15 червня, співробітники НАБУ провели обшук в офісі Олександра Онищенка. За інформацією бюро, обшуки відбувалися за адресами фірм, що фігурують у розслідуванні щодо реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з «Укргазвидобуванням». За повідомленнями, сума, що фігурує у цій справі, – 3 мільярди гривень, з цього приводу уже арештовані 10 осіб. Онищенко називає звинувачення проти нього фіктивним.

XS
SM
MD
LG