Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 18:38

Припинення малого прикордонного руху є тимчасовим заходом безпеки – посол Польщі


Генрик Літвін

Припинення малого прикордонного руху між Польщею й Україною є тимчасовим заходом безпеки для запобігання можливим провокаціям і терактам у Польщі, де впродовж липня відбудеться низка важливих міжнародних заходів, заявляє посол Польщі Генрик Літвін.

При цьому, за його словами, Польща врахувала міжнародний досвід проведення таких акцій, як саміти НАТО і глобальні форуми молодіжних організацій.

У тому, що при посиленні заходів безпеки на польських кордонах Україна потрапила у групу ризику разом з Білоруссю і Росією, немає жодної політики, заявляє Літвін. За його словами, ці східні сусідки Польщі не є членами ЄС і НАТО і не входять до шенгенської зони.

«Справа не в тому, що малий прикордонний рух є загрозою, – справа у тому, щоб на час заходів підготувати такі умови праці для прикордонних служб, щоб контроль за рухом через кордон був більш результативним», – зазначив Літвін.

Польща повідомила про припинення дії Угоди про малий прикордонний рух на українсько-польському кордоні з 4 липня до 2 серпня. За даними МЗС України, це пов’язано з проведенням у Варшаві 8–9 липня саміту НАТО, а 25–31 липня – Світових днів молоді у Кракові.

На аналогічний крок Польща пішла і стосовно Росії та Білорусі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG