Доступність посилання

23 Травень 2017, Київ 23:41
Новини | Політика

В’ятрович: «волинська постанова» Сейму є «висловленням жалю за втраченими територіями»


Володимир В’ятрович

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявляє, що ухвалення Сеймом Польщі постанови про визнання геноцидом Волинської трагедії є «висловленням жалю за втраченими територіями».

«Політичне рішення про геноцид поляків є висловом жалю не за загиблими людьми, а за втраченими територіями. У роки Другої світової значно більше поляків, у тому числі із т.зв. «кресів» загинули від рук нацистів і комуністів, але жодних резолюцій щодо визнання цих убивств геноцидом польський парламент не розглядав. Натомість звинувачення сформульовані проти українців. Чи не тому, що найбільша частина так званих «кресів» нині є українською територією?» – написав В’ятрович у Facebook.

Сейм Польщі 22 липня ухвалив постанову, якою визнав Волинську трагедію геноцидом громадян Польщі, організованим українськими націоналістами. За документом, День пам’яті жертв цієї трагедії у Польщі щороку відзначатиметься 11 липня, оскільки, за даними польських істориків, 11 липня 1943 року було кульмінаційним моментом антипольських акцій на Волині.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG