Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 22:06

НАЗК ухвалило запустити електронне декларування з 1 вересня


(©Shutterstock)

Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило завершити дослідну експлуатацію комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і запустити систему в постійну експлуатацію з півночі на 1 вересня.

Таке рішення НАЗК ухвалило ввечері після того, як голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко передав голові НАЗК Наталії Корчак атестат відповідності системи, який «Держспецзв’язку» видала за результатами здійсненої державної експертизи.

Як заявляли в «Держспецзв’язку», атестат виданий після того, як усі недоліки, допущені розробником системи захисту, були усунені, і у службі констатували, що ця система тепер відповідає всім вимогам.

Термін повноцінного запуску електронного декларування з 1 вересня був визначений як остаточний після того, як у первісний термін, до 15 вересня, отримати атестат відповідності системи захисту після низки суперечностей не вдалося. Відтак система декларування таки була запущена, але без належної сертифікації – це назвали дослідним режимом. 23 серпня, після появи сумнівів у захищеності системи, НАЗК взагалі закрила доступ до неї.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом та кредитів Міжнародного валютного фонду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG