Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2018, Київ 07:53

Спостерігачі ОБСЄ заявляють про суттєве зменшення насильства на Донбасі


Александр Гуґ

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявляє про суттєве зменшення кількості випадків насильства на Донбасі після домовленості про режим тиші з 1 вересня.

«Ми зафіксували суттєве зменшення рівня насильства, але зарано говорити про те, що сторони відповідально дотримуватимуться режиму припинення вогню», – сказав заступник голови СММ ОБСЄ Александр Гуґ 2 вересня.

Він додав, що до домовленостей про перемир'я з 15 по 21 серпня СММ ОБСЄ зафіксувала майже дворазове збільшення кількості порушень режиму припинення вогню порівняно з попереднім тижнем. За його словами, у цей період майже втричі частіше використовували міномети, удвічі частіше – артилерію в Донецькій області. «Ми не бачили такої інтенсивної вогневої активності з квітня 2016 року», – наголосив він.

Із 22 по 28 серпня спостерігачі місії зафіксували 25-відсоткове скорочення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області і 150-відсоткове збільшення таких порушень у Луганській області порівняно з попереднім тижнем.

На лінії контакту сторін між вільною й окупованою частинами Донбасу вже багато разів проголошували режим припинення вогню, але він щоразу порушувався, в тому числі й із застосуванням важких озброєнь, що мали бути відведені.

Чергова домовленість про перемир’я з нагоди Дня знань, 1 вересня, була досягнута на переговорах Тристоронньої контактної групи наприкінці серпня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG